איך להתמודד עם הפרעת קשב וריכוז בעבודה ?

הפרעת קשב וריכוז הינה שכיחה ונפוצה בקרב עובדים בעולם המערבי.

ההנחה להתגברותה בשנים האחרונים נובעת בעקבות התפתחותו של העולם הטכנולוגי שהאיץ את כמות האינפורמציה המוצגת בפנינו והגביר את כמות הסחי הדעת בכל רגע נתון.

השבוע אתן כלים לעובדים המאובחנים כסובלים מהפרעת קשב וריכוז כך שיוכלו להצליח למנף זאת לטובתם גם במסגרת העבודה.

יש הטוענים כי הפרעה זו היא למעשה מעצם הגדרתה – מפריעה בהתנהלות ובתפקוד, אך חשוב לשים לב ליתרונותיה ולהתמקד בהם- אנשים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז לרוב ניחנים ביכולת חשיבה יצירתית, התמודדות עם שינויים באופן תכוף ובעלי יוזמה יוצאת דופן.

בימינו, כאשר עולם העבודה משתנה, מתפתחת סובלנות כלפי אנשים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז, ואף יותר מכך, ישנה הערכה רבה וביקוש לעובדים בעלי תכונות אלו.

המשרדים משתנים בהתאם ומאפשרים פתרונות רבים להתמודדות עם הצפות המידע והסחות הדעת. אם בעבר הייתה ציפייה לישיבה ממושכת מול מחשב וקצב עבודה זהה לכל העובדים בצוות, היום, ישנו מעבר מעבודה בישיבה ממושכת-לסביבת עבודה ניידת ומגוונת והיצע רחב לשיטות עבודה בקצב שונה.

במקומות עבודה רבים מוצבות עמדות מחשב בשולחנות גבוהים המאפשרות עבודה בעמידה, או מנגד, בישיבה על רצפה עם פופים ומזרונים נוחים, בנוסף, מפוזרים לוחות כתיבה שונים לביטוי רעיונות בציור או דיאגרמות, שימוש בטכנולוגיות רבות לתזכורות או ניהול משימות, וכמובן שילוב משחקים שמתגלים כמקור חשוב להפוגה ולתועלות בעבודה. 

מכאן, ניתן להבין כי עובדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז נתפסים כבעלי פוטנציאל, אם אתם נמנים עם אלו, חשוב שתכירו ביתרונותיכם ותשכילו להשתמש בטכניקות המתאימות עבורכם ובמגוון הפתרונות העומדים לרשותכם, כך תזכו בתחושת מסוגלות ותתבלטו כעובדים מוצלחים שאין כמותם.