ארגונומיה- עצות לסביבת עבודה בריאה לגופכם!

בעבודה ממושכת בישיבה מול מחשב, חשוב לשמור על הגוף שלנו כדי לא לגרום לכאבים או חלילה לנזק. בדיוק בשביל זה ישנם פיזיותרפיסטים משרדיים שמתמחים בארגונומיה (ארגו=משרד נומוס=חוק), שתפקידם לשפר את נוחות העובדים, לשמור על בריאותם. למעשה, הם חוקרים את הממשק בין העובדים לסביבת העבודה ומציעים פתרונות לסביבת עבודה בריאה ויעילה יותר.

השבוע אציג בפניכם חלק מפתרונות ועצות שהתקבלו על ידי טובי המומחים באגרונומיה כך שהחל מהיום תוכלו לשפר ולהתאים את סביבתכם על פיהם:

תנאים נכונים לישיבה נכונה בעמדת העבודה: הקפידו על שולחן עבודה ישר כאשר משענות הידיים של הכיסא מתחת לשולחן והידיים עליו או כאשר משענות הידיים של הכיסא בגובה זהה לשולחן. מקדו את הפנים שלכם במרחק 70-80 ס"מ מול המסך כאשר הסנטר יימצא בגובה מרכז המסך. הניחו את כפות הרגליים על הרצפה (מי שגבוהו מתחת ל- 175 ס"מ מומלץ להשתמש בהדום רגליים). ודאו כי הברכיים שלכם נמוכות מעט מהאגן, את גובה המשענת הגב התאימו לגב התחתון כך שהמרפקים יהיו בגובה השולחן קרובים לגוף ושחררו את הכתפיים בתנועה חופשית.

תרגילים לשחרור ומתיחה: שלבו אצבעות ומתחו ידיים לפנים / הקשיתו את הגב כשמבטכם כלפי מעלה והידיים מונחות על המותניים / פתלו את הגב לימין ולשמאל ועשו הפסקות יזומות מדי פעם לשחרור הגוף.

כדאי להכיר כי בחברות מסוימות שהבינו את חשיבות האגרונומיה, מציעים אופציות מגוונות לעבודה שכוללות עמדות ישיבה, עמדות עמידה, כסאות מעוצבים המותאמים למידות העובד ועוד.

על מנת לא לגרום לליקויים עקב שימוש לא נכון בסביבת העבודה, חשוב לציין כי השימוש בעצות אלו מיועד לקהל העובדים הרחב באופן קולקטיבי, אך במקרים מסוימים מומלץ להיוועץ עם גורמים מוסמכים על מנת להתאים את סביבת העבודה הנכונה והבריאה עבורכם באופן אינדיבידואלי.

.