כלים לבניית תכנית פעולה למציאת עבודה

קורה לא מעט שאנחנו דוחים מה שאפשר לעשות היום למחר, בייחוד את מה שקשה או מה שלא אוהבים לעשות. חיפוש עבודה הוא משימה לא פשוטה בכלל ולרוב לא יודעים כיצד לגשת אליה. רוב האנשים נמנעים מללמוד איך לחפש עבודה נכון וחווים תסכול שלא מצליחים. חיפוש עבודה דורש בניית תוכנית פעולה מסודרת להשגת המטרות. תכנית זו היא כלי עצמתי שיעזור לכם לצמצם את הפער בין ההחלטה לביצוע ויבהיר לכם את הדרך.

השבוע ריכזתי לכם מספר כללים לבניית תכנית פעולה שתקל עליכם בדרך למציאת העבודה:

  1. נסחו תוצאה רצויה בנקודת זמן מוגדרת – הגדירו בדיוק מה אתם רוצים להשיג ומתי, זו משימה לא פשוטה כלל אך אל תדלגו עליה, מכאן הכל מתחיל וחשוב לראות את מטרת העל לנגד עינכם בצורה מדויקת ומפורטת.
  2. מפו אבני דרך במונחי תוצאה – מפה תעסוקתית היא כלי נהדר להתמצאות במרחב, פשטו את השלבים הנדרשים לביצוע, את המגבלות או הפערים ואל תחששו להודות בהם.
  3. גבשו את הפעולות הנדרשות לביצוע– רשמו אותן בסדר הגיוני, הוסיפו זמן לפעולות שמיועדות להשלמת כלים  או מיומנויות החסרות לכם בבניית הזהות המקצועית שלכם להגשמת היעד התעסוקתי.
  4. הגדירו לוח זמנים לביצוע הפעולות – והכניסו ליומן, כל פעולה בדרך מחויבת להישען על עוגן בזמן. אם רק רשמתם ביומן ולא ביצעתם זה לא שווה כלום. חשוב להתמיד ולהשקיע ולזכור להשאיר מקום לשינויים לא צפויים.

בסיום בניית תכנית פעולה תעסוקתית תיווצר בהירות שתאפשר לכם לבחון את המטרות שלכם ובעיקר את הדרך להגשימן, תתחילו עכשיו.

בהצלחה , לימור