תוסיפו ביומן- זמן להפסקה!

אל תהיו עסוקים מדי, לא בעבודה, לא במטלות הבית ולא בכל עשייה אחרת. תשאירו גם זמן למנוחה, יש לה ערך רב בחיינו ואנחנו לא תמיד מקדישים לה זמן בלו"ז הצפוף.

שלא תבינו לא נכון, להיות בתעסוקה ובעשייה זה בהחלט חשוב והכרחי לבריאותנו אבל- המינון הוא קריטי, ברגע שמתעוררת אצלכם תחושת לחץ התייחסו אליה ועצרו לברר מה מקורה, הגוף מסמן לנו אותות מקדימים ולכן חשוב לשים לב ולא להתעלם מהם טרם יחמירו.

תופעת 'סטרס' מאוד נפוצה בדורינו, דור אינסטנט שבו קצב החיים הוא מהיר ומיידי, יש מרדף אחר הישגים, עמידה ביעדים, עומסים וציפיות גבוהות שגורמים ללחץ. הלחץ הוא מנגנון של הגוף המאותת לנו כי חלה פגיעה במערכת החיסונית ובהורמוני הקורטיזול, והוא למעשה מבקש מאיתנו לעצור ולנוח.

יש עובדים רבים שמוותרים על הפסקות כי חוששים לא להספיק את המשימות המוטלות עליהם או מאי עמידה בציפיות, עובדים שעות מרובות, ישנים מעט שעות שינה, ונשאבים לתוך מערבולת של לחץ שמובילה לשחיקה ולעיתים לקריסה נפשית או גופנית.

הפסקות חשובות להצלחתכם האישית, אם אתם יוצאים להפסקה בעבודה אבל ראשכם מוטרד בבעיות ובמחשבות מייסרות, שחררו את המחשבות ותתנו לעצמכם להתנתק לזמן שמגיע לכם! זמן של מנוחה, תוכלו לשבת עם עמיתים לעבודה ולשוחח על החיים עצמם, על חוויות טובות, או סתם להתייעץ על מקומות לבילוי בסופ"ש, ההפסקה חשובה לחיזוק קשר עם עמיתים לעבודה אבל בעיקר להרפיה מלחצים.

לשמחתנו, מתפתחת בשוק התעסוקה מודעות לחשיבות של הפסקות ואיזון בין עבודה לבית, יש מקומות עבודה שמאלצים עובדים לצאת להפסקות יזומות מתוך ההבנה כי להפסקות יש תועלת רבה, הן מחדשות אנרגיות, משחררות מחשבות מעכבות ומעלות רעיונות ופתרונות רבים.

חווית לחץ היא אינדיבידואלית, אחד יכול להנות מקצב עבודה מהיר ואילו האחר יכול להירתע מכך, תנסו להבין מה מתאים לכם ותמצאו את השקט שלכם, הוא מתחיל מבפנים.